راهی به حقیقت

تروریست ها منتظر اقدامات مشابه باشند

وزیر اطلاعات گفت: به حول و قوه الهی پاسخ محکمی را به اقدامات تروریستی خواهیم داد.

حجت الاسلام والمسلمین حیدر مصلحی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران با تسلیت شهادت شهید احمدی روشن و همراه وی(شهیدقشقایی) اظهار کرد: انگلیس و آمریکا در این ترورها نمی توانند خود را مخفی نگه دارند و این طور نیست که آنها بتوانند دست پلید خود را در این حوادث مخفی نگه دارند.

وی گفت: نکته قابل توجه این است که آنها یک پسر بد را در خانواده خاورمیانه قرار دادند و جنایت های مختلفی که این طور شکل می گیرد را به گردن او می اندازند و ان شاءالله به حول و قوه الهی او هم جواب محکمی را خواهد گرفت.
وزیر اطلاعات در ادامه گفت: سرویس موساد با حمایت آن کشورهایی که ما را تروریست می دانند می آیند سر پرونده ارباب سیر که نتوانست دو هفته در صدر رسانه ها قرار بگیرد یک اتهام واهی با یک ورشکستگی اطلاعاتی به گردن جمهوری اسلامی ایران می اندازند. این ها باید بیایند امروز تکلیف خود را مشخص کنند که در مورد تروریسم دولتی و اقداماتی که انجام می شود، چه پاسخی دارند.
مصلحی تاکید کرد: مجامع بین المللی به خصوص مجامع بین المللی حقوقی در مورد برخوردی که با دانشمندان علمی صورت می گیرد، باید پاسخگو باشد، این دنیای مدعی پیشرفت علمی می خواهد در مورد این مباحث چه بگوید؟ آیا احتمال این را نمی دهد که این اتفاق ممکن است فردا در کشور خودشان صورت بگیرد؟ و با روندی که این ها دارند برخورد می کنند قطعا در کشورهای خودشان نیز این اتفاقات خواهد افتاد.
مصلحی گفت: آن ها باید تکلیف این موضوع را روشن کنند.
وزیر اطلاعات افزود: ما انشاءالله به حول و قوه الهی پاسخ محکمی را به این اقدامات خواهیم داد و همه این مجموعه ها اعم از انگلیسی ها، آمریکایی ها، موساد و مجموعه های دیگری که با آن ها همراهی می کنند جواب قاطع و سنگین جمهوری اسلامی ایران را خواهند دید.
وزیر اطلاعات در ادامه در پاسخ به این سوال که رسانه های غربی مدعی هستند اگر جمهوری اسلامی سندی دال بر دخالت سرویس های اطلاعاتی غرب در این ترورها دارد، چرا تاکنون این اسناد را به مجامع بین المللی حقوقی ارایه نکرده است؟ گفت: در این ارتباط با دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی هماهنگ کردیم که یک سری اقداماتی که باید در مجامع بین المللی به خصوص حقوقی صورت بگیرد، انجام شود. مجامع بین المللی حقوقی باید در ارتباط با این مباحث تعیین تکلیف کرده و به وظایف خود در ارتباط با این موضوع عمل کنند.
وی ادامه داد: ما با هماهنگی با دبیرخانه شورای عالی امنیت، اسناد و مدارکمان را در اختیار آن ها قرار می دهیم تا این کار را دنبال کنند و در واقع کمیته ای برای پیگیری این موضوع تشکیل شود.
مصلحی در پاسخ به این سوال که آیا سرنخ هایی نیز در زمینه این ترورها به دست آمده است، گفت: انشاءالله به موقع در این ارتباط صحبت خواهیم کرد.
وزیر اطلاعات در پاسخ به این سوال که چرا برای این دانشمندان حفاظت بیشتری گذاشته نمی شود؟ گفت: ما دستگاه های اطلاعاتی هستیم و بر اساس وظیفه اطلاعاتی خود باید به دستگاه های مختلف اطلاع رسانی کنیم که مثلا در رابطه با فلان شخصیت یا فلان مجموعه چه پیش بینی و تدابیری اندیشیده شود و دستگاه های دیگری هستند که در این زمینه مسئولیت دارند.
مصلحی ادامه داد: من به دنبال این نیستم که توپ را در زمین دیگری بیندازم ولی می خواهم این را بگویم که دستگاه ها هرکدام دارای چارچوب و محدوده وظایفی هستند و وزارت اطلاعات نیز در چارچوب وظایف خود عمل می کند و ماموریت حفاظت بر عهده ما نیست و ما این را تعریف نمی کنیم. دستگاه های دیگری مسئول این موضوع هستند.
وی در مورد این که چه دستگاه هایی مسئول این موضوع هستند؟ گفت: دستگاه های مختلف مانند سپاه و نیروی انتظامی. البته این ها نیز تنها نیستند و در ارتباط با این موضوع شورای امنیت کشور تصمیم می گیرد که هرکسی در چه رده حفاظتی مورد حفاظت قرار بگیرد و این مورد را به دستگاه های مختلف مربوطه اعلام می کند.