راهی به حقیقت

برای گوش هایی که نمی شنوند : اکنون بهترین زمان برای کنش است

نمی دانم چرا توهم از قدرت آمریکا و ترس از آن آنقدر در برخی از اذهان نهادینه شده که ایمانشان (اگر نگویم افکار عمومی) آنها را تنها به واکنش در مقابل کنش های متخاصمان ترغیب می کند. حال اگر گوشهایتان می شنود این چند کلمه را گوش کنید.

در مطلب قبلی (هشدار به سیاستگذاران) به دلایل قدرت بالای ایران و ضعف دشمنان در برهۀ فعلی اشاره کردم و گفته شد اگر هشیار نباشیم ممکن است دست برنده را به بازنده تبدیل کنیم. با توجه به وضعیت ناپایدار غرب و مشکلات عدیده آن اکنون بهترین زمان برای کنش است نه واکنش، با چند حرکت ساده می توانیم گام های بلندی در راستای برچیدن سلطه استکبار از منطقه برداریم:

  1. تحریم اروپا : در حالی که اقتصاد اروپا بسیار شکننده است و آنها موضوع تحریم نفت ایران را در حد یک بلف مطرح کرده اند ولی به مصداق ومکروا و مکر الله این خود یک علت و توجیه بسیار عالی برای تحریم اروپا اعم از عدم صادرات نفت به اروپا و عدم واردات کالا از آن است. با توجه به اینکه تنها 18% از نفت ایران به اروپا صادر می شود تحریم نفت اروپا نتنها به یاران ضربه وارد نمی کند که جایگزین های بسیاری برای آن وجود دارد ولی حذف این 18% از چرخه سوخت اروپا و اثر روانی آن بر بازار نفت ممکن است قیمت نفت را آنچنان بالا ببرد که ضربه آخر با به ریشه اتحادیه در حال مرگ اروپا زده و پایانی بر خواب سرزمین رویاها باشد. 
  2. استفاده از حق قانونی بستن تنگه هرمز : اولاً این کار کاملاً قانونی بوده و با مضاعف کردن فشار روانی بر بازار نفت احتمالاً آن را به کابوس غرب تبدیل کند ثانیاً اثباتی برای قدرت بلامنازع جمهوری اسلامیست که دلگرمی و پالس مثبتی برای دوستان و انقلاب های منطقه است و هم مُهری بر دهان یاوه گویان داخلی و خارجی ثالثاً هرنوع مقاومتی در برابر ایران در این موضوع حق قانونی ایران برای حرکت نظامی را باز می گذارد. ولی چه کسانی ممکن است دربرابر این موضوع مقاوت کنند. اولاً ناوهای انگلیس و آمریکا که به منطقه آمده اند که باید گفت این ناوها به خودی خود قدرت مقابه با توان دریایی ایران در آب های خلیج همیشه فارس را ندارند، و در یک حرکت هماهنگ با بستن تنگه و یک مانور توسط قایق های تندرو سپاه در محدوده ای بسیار نزدیک به این ناوها می توان دست پیش را گرفته و قدرت عمل برای هرگونه عکس العملی را از این ناوها گرفت که اگر در مرحله اول و شروع فرایند بستن تنگه بتوان جلوی عکس العمل ناوها را گرفت که می توان تنها گزینه برای واکنش درگیر شدن در یک جنگ تمام عیار از طرف کشورهای مخاصم با ایران است. که با توجه به وضع فعلی و در گیری در چندین منطقه و دسترسی به آسان به منافع ملی و پایگاه های نظامیشان ( تنها بیش از 15 هزار نظامی در عراق گروگان سپاه بدر) این گزینه بسیار دور از انتظار است. وتنها گزینه احتمالی جلو انداختن اتحادیه عرب می باشد، البته اگر این سناریو تحقق یابد بزرگترین موهبت الهی به ایران است چون با توجه با وضعیت منطقه و مسلمانان در سراسر جهان تنها صد پیش رو برای گرویدن عموم مسلمانان  به ایران و احیای امپراطوری بزرگ اسلامی شیوخ منطقه و الخصوص عربستان اند، اگر به توان در یک حرکت ایزایی که به حول قوه الهی با توجه به قدرت فعلی نیروی هوایی ارتش و پشتیبانی موشکی سپاه پایگاه های نظامی و چاه های نفت عربستان را مورد هدف قرار داد، و با یک امداد رسانی و مسلح کردن شیعیان بحرین به کابوس آزار دهنده آل خلیفه پایان داد، که این به سادگی قابل دست یابیست. اگر به وعده الهی ان تنصر الله ینصرکم ایمان داشته باشیم، بزرگترین صد بر سر راه استقرار حکومت های دینی در  منطقه و به محصول نشستن بهار عربی را از سر راه برداشته ایم و حتی با اینکار ممکن است به مردم و الخصوص شیعیان خود عربستان فرصت قیام و براندازی این سلسه جور داده شود. سپس در اقدامی غافلگیر کننده می توان با اعلام اجازه عبور کشتی های نفتی از تنگه تحت حفاظت جمهوری اسلامی و آزادی استفاده از این آبراه برای مقاصد مسالمت آمیز برای همگان بر سر میز مذاکره با غرب و آتش بست نشست.
  • روندی که در بالا توضیح داده شد یک رویا نیست به محاسبه زیر توجه کنید:
  1. اعلام تحریم اروپا و بستن تنگه به هوراه مناور وسیع دریایی در روز اول ( قبلاً باید به دوستان خود از جمله عراق پالس ها واطمینان های لازم داده شود)
  2. احتمال واکنش سریع ناوهای حاضر در صحنه ( روز اول و دوم) ، که یا با حضور گسترده نیروهای مسلح در آب ها فرصت واکنش از  آنها گرفته شده یا با یک درگیری کوچک (در مقیاس نظامی) پایان می یابد.
  3. طی روز اول و دوم و سوم غرب باید برای وارد شدن در یک جنگ تمام عیار تصمیم بگیرد، در این وحله اقدامات رسانه ای جمهوری اسلامی بسیار مهم است، با تاکید بر حق قانونی خود در بستن تنگه هرمز و رفع تخاصم از خود و اعلام این عمل به عنوان واکنش به تحریم ها، ترور دانشمندان، دخالت در امور داخلی، جلوگیری از حمل و نقل تسلیحات برای تروریست ها ی منطقه (حاضر در عراق توسط آمریکا) و ... افکار عمومی جهان را به نفع خود برای فشار در راستای جلوگیری از ورود غرب به جنگ تمام عیار بکار گرفت. و با آماده باش و مانور نیروی هوافضا( موشکی) و سپاه بدر و قدس در منطقه براورد هزینه های ورود به جنگ را برای غرب بالا برد. 
  4. حساس ترین بخش سناریو همان وحله سوم است که به مدد الله اگر بتوان جلوی ورود غرب به جنگ را گرفت دو حالت محتمل است. اولاً عقب نشینی غرب که این موهبتی بزرگ از سوی بار تعالی خواهد بود که در پای میز مذاکره می توان امتیازات بسیاری برای محور مقاومت از جمله ثبات سوریه و حزب الله، رفع محاصره غزه، عدم اخلال در انقلاب های منطقه، به رسمیت شناختن ایران هسته ای، حتی یک کرسی دائم در شورای امنیت را بدست آورد. دوماً، درگیر کردن شیوخ عرب و عربستان در جنگ به بهانۀ تعرض به منافع آنها که این در روزهای سوم و چهارو و پنجم محتمل است، در این صورت باید منتظر اقدام از سوی آنان بود که با اولین اقدام در یک حمله هماهنگ موشکی و هوایی به راحتی ظرف سه الی چهار روز می توان آنان را از پا در آورد، برکات این احتمال دوم را هم که دیگر خود حساب کنید فقط برای تَنَبُّه اگر در حرکتی هماهنگ از شیعیان عربستان و بحرین حمایت کنیم بساط آل خلیفه و آل سعود برچیده خواهد شد.
  5. با عبور از وحله چهارم ایران باید بلافاصله اعلام آتش بسط و مذاکره کند و طی آن اعلام کند که در صورت به رسمیت شناختن حقوق خود استفاده مصالمت آمیز از آبراه را حق مسلم همگان دانسته و نتنها تنگه را باز می کند بلکه تمام کشتی ها بعد از بازرسی تحت حفاظت جمهوری اسلامی ایران می توانند از این تنگه عبور کنند و حتی ایران حاضر است برای کمک مردم اروپا که در بحران به سر می برند هرچند دولت هایشان دست از نیات پلید خود بر نمی دارد، صادرات نفت به اروپا را افزایش دهد و با درخواست از اُپک قیمت نفت را ( که طی آن هفته پر چالش بسیار بالا خواهد رفت) به همان قیمت هفته قبل برگرداند.
لازمه تحقق این پیروزی بزرگ ایمان و همبستگی در داخل و آماده سازی افکار عمومی منطقه و جهان و ارسال پیام های لازم به دوستان خود در منطقه (سوریه، عراق، لبنان، شیعیان بحرین، شیعیان عربستان) است.


یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا اللَّهَ یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ

اى کسانی که ایمان آورده‏اید اگر خدا را یارى کنید یاریتان مى‏کند و گامهایتان را استوار مى‏دارد (محمد(ص)،۷)